Przez / 17th Czerwiec, 2016 / Aktualności / Off

Kochasz podróże?

A może często podróżujesz służbowo?

Oto zestawienie najbardziej przydatnych aplikacji dla podróżujących!

 

7. Gdzie jechać i co zobaczyć? – TouristEye

touristeyea

Wybierz cel podróży — aplikacja TouristEye

Nie masz pomysłu gdzie pojechać? Niezależnie czy planujesz dwutygodniowe wakacje czy weekendowy wypad, czasami wybór jest tak duży, że nie wiadomo, na co się zdecydować. Jeśli wybór między słoneczną plażą a zaśnieżonym stokiem za bardzo nas stresuje, sięgnijmy po TouristEye.

Aplikacja zawiera informacje o ponad 10 tysiącach lokalizacji i 300 tysiącach miejsc wartych poznania. Posiada również listy zindywidualizowanych pomysłów na ciekawe wyprawy. Znajdziemy tam na przykład takie propozycje, jak „Najciekawsze miasta w Europie tej zimy”, „Najlepsze targi świąteczne w Nowym Jorku” czy „Miejsca znane z filmów o Jamesie Bondzie”. Jeśli któraś z propozycji przyciągnie naszą uwagę, możemy dodać ją do listy życzeń, aby przeanalizować ją w dogodnym czasie i na spokojnie podjąć decyzję co do sposobu spędzenia wolnego czasu.

6. Jak tanio dolecieć do celu? – Skyscanner

skyscannera

Zarezerwuj bilet lotniczy — aplikacja Skyscanner

Rezerwacja biletów lotniczych nigdy nie należała do przyjemnych, szczególnie jeśli próbujemy znaleźć bilet w okazyjnej cenie. Ale ta aplikacja pomoże nam zrobić to tak bezstresowo, jak to tylko możliwe. Jest bardzo prosta w użyciu: wystarczy podać punkt początkowy, cel podróży i daty, a natychmiast otrzymamy zestawienie dostępnych połączeń lotniczych z ich cenami po prawej stronie. Co więcej, aplikacja zawsze wyszukuje najkorzystniejsze oferty, więc możemy zaoszczędzić coś na wakacyjne przyjemności!

5. Jak poruszać się po mieście? – Google Maps

google mapsa

Poznaj okolice, w które się wybierasz: aplikacja Google Maps

W prawdzie prawie każdy posiadacz smatphona posiada tą aplikację, ale również tutaj nie mogło jej zabraknąć. Powód umieszczenia tej aplikacji w naszym zestawieniu jest oczywisty: Google Maps to wciąż najlepsza aplikacja podróżna. Mapy są łatwe w obsłudze, szczegółowe, a w dodatku mogą dostarczyć nam niemal każdej informacji: jak dojechać z punktu A do punktu B, w jakich godzinach otwarte są sklepy, gdzie jest najbliższa apteka, co klienci sądzą o tej pozornie eleganckiej restauracji tuż obok naszego hotelu, itp.

W dodatku Google umożliwia obecnie łatwe pobieranie map do użytku off-line, dzięki czemu możemy odkrywać zaułki i boczne uliczki zwiedzanych miast, nie martwiąc się jednocześnie, że po powrocie do domu będzie na nas czekał kosmiczny rachunek za telefon. Naprawdę: bez Google Maps nie warto ruszać się za granicę!

4. Jak się komunikować nie znając języka? – Google Translate

google translate

Nieznajomość języka obcego nie jest już barierą!

Nastały czasy gdy nie musisz znać języka obcego żeby przekazać komuś podstawowe informacje w tym języku. Wybrany pakiet językowy należy pobrać online przed wyjazdem, dzięki czemu możemy korzystać z niego za granicą bez dostępu do sieci. Niesamowite jak zawiłe dyskusje można prowadzić przy pomocy tego tłumacza, nie wspominając już o edukacyjnych wartościach takiej „zabawy”.

Obecnie aplikacja posiada wiele zaawansowanych możliwości – jeśli nigdy nie korzystaliście z tych funkcji to gorąco zachęcamy. Wpisz tekst, by go przetłumaczyć – masz do wyboru 103 języki. Tryb offline: tłumacz tekst w 52 językach bez dostępu do internetu. Tłumaczenie na bieżąco z użyciem aparatu: używaj aparatu, by błyskawicznie tłumaczyć tekst w 29 językach. Tryb aparatu: rób zdjęcia tekstu, by uzyskać lepsze tłumaczenie w 37 językach. Tryb rozmowy: korzystaj z funkcji dwukierunkowego błyskawicznego tłumaczenia mowy w 32 językach.

3. Gdzie zjeść? – Foursquare

foursquare

Znajdź najlepszą restaurację: FourSquare

Pewnie większości z nas przytrafiło się kiedyś przekonać że pozory potrafią mylić.  Restauracja może wspaniale wyglądać z zewnątrz, kusić pięknym wystrojem i atmosferą, ale czy podają w niej dobre jedzenie — to wiedzą miejscowi oraz osoby, które już kosztowały potraw danego lokalu. Co zrobić? Zaufać FourSquare. Aplikacja, korzystając z GPS, znajduje naszą lokalizację i dostarcza informacji o najlepszych restauracjach w okolicy w oparciu o opinie osób, które korzystały z ich usług. Poza oceną samego jedzenia użytkownicy pozostawiają także wiele innych, użytecznych wskazówek, które na pewno warto poznać, zanim zarezerwujemy stolik w wybranym lokalu.

Dodatkową funkcją aplikacji jest wyszukiwanie restauracji na podstawie naszych preferencji. Pozostawiając opinie o miejscach w których jedliśmy, FourSquare poznaje nasze kulinarne preferencje i z czasem zaczyna podsuwać nam rekomendacje pasujące do naszych gustów. A więc im częściej korzystamy z aplikacji, tym bardziej trafne okazują się te wskazówki. Jeśli zatem chcemy jeść w restauracjach idealnie pasujących do naszych gustów, warto sięgnąć po FourSquare.

 

2. Jak zarezerwować nocleg? – booking.com

booking

Rezerwuj najlepsze hotele na podstawie sprawdzonych opinii!

Serwis booking.com jest znany chyba wszystkim podróżującym i nie warto go tutaj opisywać. Warto jednak przyjrzeć się aplikacji mobilnej tego serwisu. Posiada ona w bazie ponad 500 000 hoteli, które z łatwością możemy przeszukiwać. Poza hotelami są tu także wille, apartamenty czy pensjonaty – generalnie wszelkie formy noclegu, które możemy opłacić i zarezerwować.

Podobnie jak na stronie internetowej, w aplikacji mobilnej również możemy przyjrzeć się rozmieszczeniu obiektów na mapie, sortować według własnych preferencji czy też skorzystać z funkcji filtr aby aplikacja wyświetliła nam jedynie te obiekty, które spełniają nasze oczekiwania.

Każdy hotel jest oceniany przez poprzednich odwiedzających, więc jest niskie prawdopodobieństwo trafienia na coś niekorzystnego. Co więcej, rezerwację możemy w odpowiednim czasie wycofać.

1. Zanim odiwedzisz lub zarezerwujesz! – TripAdvisor

tripadvisor

Zdecydowanie jedna z najlepszych aplikacji, którą każdy turysta powinien mieć zainstalowaną w swoim smartfonie. TripAdvisor to wielojęzyczny serwis internetowy, w którym ludzie z całego świata piszą recenzję hotelów, restauracji i ciekawych atrakcji w wybranych miejscowościach.

Zaletą TripAdvisora jest jego popularność, a co za tym idzie niesamowicie bogata baza opisów, recenzji i porad. Dzięki tej aplikacji znajdziemy najlepsze miejsca, w których warto się zatrzymać, dowiemy się bezpośrednio od innych turystów, co w danej restauracji czy hotelu było dobre, a co nie.

Co więcej, TripAdvisor dla każdego miejsca zawiera bazę nie tylko oficjalnych zdjęć, ale także tych nadesłanych przez osoby, które odwiedziły wybrane miejsce. Za pomocą aplikacji możemy także skorzystać z funkcji „Szukaj w pobliżu”, która na podstawie lokalizowania pokaże nam warte uwagi miejsca i atrakcje w naszym otoczeniu.