lis
04
Godzina wydarzenia: 18:00 / Miejsce wydarzenia: Komoda Club Residence

Co łączy Andruty Kaliskie z kotletem? Odpowiedź brzmi: Pomysł i kreatywność w kuchni!

Zamieszany w niejedną historię miłosną, uczestniczył w wielu historiach opowiadanych wnukom przez dziadków, delikatnie słodki, kruchy, okrągły – Andrut Kaliski!

Co ma Andrut do kotleta? Odrobina wyobraźni, doświadczenia i chęci tak modnego ostanio eksperymentowania kuchennego sprawia, że pierwszy staje się składnikiem drugiego. Już w najbliższą środę 4 listopada podczas kolejnego spotkania z cyklu „Kulturalne Środy” będziecie Państwo mieli wyjątkową okazję aby poznać historię Andrutów Kaliskich jednocześnie mogąc spróbować tego lokalnego produktu w nietypowych potrawach do których przygotowania wykorzystano właśnie Andruty Kaliskie.

DSC_6369    DSC_6422

Andruty Kaliskie są produktem znanym nie tylko przez kaliszan, ale już w całej Europie. Czy wiedzieliście, że od 2009 roku, Andruty Kaliskie znajdują się w gronie polskich produktów zarejestrowanych w Unii Europejskiej? Dzisiaj to już nie tylko wspomnienie z dzieciństwa, to marka, smak i tradycja. Jako kaliszanie możemy czuć się dumni, z tego iż produkt ten znalazł się również w „atlasie produktów” spożywczych polecanych w krajach Unii Europejskiej. Nic jednak dziwnego – produkt ten to żywa legenda o niezmienionej do dziś recepturze, od pokoleń produkowany w Kaliszu.

Ten niesamowity smak zapewnia tylko mąka, olej rzepakowy i odrobina cukru, bez żadnych „ulepszaczy”, konserwantów, czy emulgatorów spożywczych. Zapraszamy więc serdecznie na Kulturalną Środę z Andrutem Kaliskim, w programie spotkania między innymi; historia tego produktu, którą przedstawi Tomasz Nowak z Zakładu Cukierniczego Urszuli Kinowskiej, wystawa obrazów Mariana Osdanowskiego przedstawiających między innymi Kalisz zimą a także szansa na degustację jakiejś potrawy z wykorzystaniem Andrutów Kaliskich przygotowanych przez kucharzy Komoda Club.

Cykl wydarzeń pod nazwą „Kulturalne Środy” to wyjątkowa okazja do kameralnych spotkań z niezwykle interesującymi osobowościami wiodących dziedzin kultury i sztuki związanych z Kaliszem. Co czyni te spotkania szczególnymi? to właśnie ich kameralna forma, która umożliwia bliższy kontakt zapraszanych Gości z publicznością.

2015-10-28 KS Andruty Kaliskie_1500