gru
09
Godzina wydarzenia: 18:00 / Miejsce wydarzenia: Komoda Club Residence

Jak nakryć stół na Wigilię? Jak sprawić aby dzieci jeszcze magiczniej przeżywały okres przedświąteczny? Jakie dekoracje przygotować na Święta?

Na te oraz inne pytanie poznacie Państwo odpowiedzi podczas kolejnego spotkania w Komoda Club Residence z cyklu Kulturalne Środy, tym razem poświęconemu świątecznym tradycjom!

Nadchodzące spotkanie to prawdziwy niezbędnik dla każdego, kto pragnie ciekawie a jednocześnie w zgodzie z tradycją przygotować swój dom lub mieszkanie do świąt Bożego Narodzenia.

8548

Młodzież z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Janka Bytnara „Rudego” w Kaliszu podzieli się z Państwem zdobytą na swej drodze edukacji wiedzą związaną ze świątecznym nakryciem stołu oraz przygotowaniem dekoracji. Przedstawią oni również świąteczne opowieści i zwyczaje oraz poczęstują przygotowanymi przez siebie słodkościami.

Publiczne Przedszkole nr 18 im. „Chatka Puchatka” w Kaliszu przygotowało dla Państwa wystawę pt. „Wkrótce święta” na której znajdą się prace wykonane w grupach przez dzieci w od 3-6 lat.

Family at christmas time making greeting cards

Niepubliczne Przedszkole „Jacka i Agatki” w Kaliszu również zaprezentuje prace wykonane przez dzieci. W przedszkolu „Jacka i Agatki” praca wychowawczo-dydaktyczna oparta jest na koncepcji wychowania przez i do sztuki. Część motta przedszkola to słowa „Ja, twórca niepokorny działam spontanicznie, mam nieograniczone możliwości. Świat dookoła mnie to magia”. W pracach podopiecznych przedszkola znajdą Państwo zatem wiele pomysłów na to w jaki sposób zorganizować dzieciom czas przedświąteczny, aby poprzez twórczość i sztukę uczynić go jeszcze bardziej magicznym.

Na spotkaniu swoją twórczość związaną ze świętami Bożego Narodzenia zaprezentują również Uniwersytet Calisia III Wieku, Joanna Bronszewska – autorka aniołów witrażowych, Państwowy Dom Dziecka w Kaliszu, oraz Cukiernia „Martyna”.

Na koniec spotkania wszyscy razem zaśpiewamy polskie tradycyjne i nieco nowsze kolędy i pastorałki.

2015-11-30 KŚ Tradycje Świąteczne_V2_KRZYWE_1200

Serdecznie zapraszamy!
Wstęp wolny.